Aksident në Vjenë, tetë shtetas të Maqedonisë kanë pësuar lëndime trupore

Dy shtetas të Maqedonisë janë kanë marrë lëndime të mëdha, pasi që autobusi me të cilin udhëtonin ka pësuar aksident në Austri, informoi Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë (MPB), pas realizimit të kontaktit me Ambasadën e Maqedonisë në Vjenë, transmeton Portalb.mk.

Siç njoftojnë më tej nga MPJ-ja, në autobus ka pasur 18 shtetas të Maqedonisë. Përveç dy të lënduarve rëndë, por që nuk janë në rrezik për jetë, edhe gjashtë shtetas të tjerë po ashtu nga Maqedonia kanë pësuar lëndime të lehta.

Nga MPJ-ja, me raport të detajuar do të dalin, pasi që të kryhet ekspertizë në vendin e ngjarjes nga autoritetet e Austrisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP