Sulm me bombë në Kirkuk të Irakut

Një person ka humbur jetën, ndërsa 4 të tjerë janë plagosur si pasojë e shpërthimit të bombës së vendosur në një rrugë të qytetit Kirkuk në Irak, raporton Anadolu Agency (AA).

Drejtori i Policisë në Kirkuk, Ali Kemal, në një deklaratë për AA tha se bomba e aktivizuar ishte vendosur në lagjen Rruga e Bagdatit.

Kemal bën të ditur se si pasojë e shpërthimit ka humbur jetën një person dhe se 4 të tjerë janë plagosur. Ai theksoi se edhe shtëpitë dhe vendet e punës përreth kanë pësuar dëme të mëdha.

Duke u shprehur se ende nuk dihet identiteti i autorëve të këtij sulmi, Kemal tha se kanë filluar një hetim të gjerë për kapjen e përgjegjësve të sulmit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP