Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë me diell, pasdite në pjesët lindore do të ketë paraqitje të vranësirave të vogla mesatare. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi verilindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri në tetë gradë, ndërsa e ditës prej 20 deri 26 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe me erë të dobët verilindore. Temperatura do të lëvizë prej gjashtë deri në 24 gradë Celsius.

Nga e premtja, në disa lokacione të vendit do të ketë vranësira të konsiderueshme. Edhe në ditët në vijim, mëngjeset do të jenë pak të freskëta, ndërsa temperaturat e ditës do të jenë pa ndryshime të konsiderueshme.

Ditë të mbarë!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP