Nesër fillojnë ndeshjet në Ligën e Kombeve

Nesër fillojnë ndeshjet e xhiros së tretë në Ligën e Kombeve, raporton Anadolu Agency (AA).

Në xhiron e tretë të turneut, në 4 liga do të zhvillohen 23 ndeshje. Këto ndeshje do të luhen nesër, 12 dhe 13 tetor. Ndërsa menjëherë pas kësaj më 14, 15 dhe 16 tetor do të luhen ndeshjet e xhiros së katërt.

Në Ligën D të Grupit 3 Kosova nesër do të përballet me Maltën ndërsa Maqedonia në Ligën D të Grupit 4 do të luajë me Lihtenshtajnin të shtunën.

Shqipëria e cila nuk ka ndeshje në xhiron e tretë sot luan miqësore me Jordaninë.

Programi i ndeshjeve të xhiros së tretë në Ligën e Kombeve është si në vijim:

11 tetor, e enjte:

– Liga A

Grupi 3: Poloni-Portugali (20:45)

– Liga B

Grupi 2: Rusi-Suedi (21:45)

– Liga C

Grupi 1: Izrael-Skoci (20:45)

Grupi 4: Mali i Zi-Serbi (20:45)

Lituani-Rumani (20:45)

– Liga D

Grupi 3: Ishujt Faroe-Azerbajxhan (20:45)

Kosovë-Maltë (20:45)

12 tetor, e premte:

– Liga A

Grupi 2: Belgjikë-Zvicër (20:45)

Grupi 4: Kroaci-Angli (20:45)

– Liga B

Grupi 4: Austri-Irlandë e Veriut (20:45)

– Liga C

Grupi 2: Estoni-Finlandë (20:45)

Greqi-Hungari (20:45)

– Liga D

Grupi 2: Moldavi-San Marino (20:45)

Bjellorusi-Luksemburg (20:45)

13 tetor, e shtunë:

– Liga A

Grupi 1: Holandë-Gjermani (20:45)

– Liga B

Grupi 1: Sllovaki-Çeki (15:00)

Grupi 4 : Irlandë-Danimarkë (20:45)

– Liga C

Grupi 3: Norvegji-Slloveni (18:00)

Bullgari-Qiproja Greke (20:45)

– Liga D

Grupi 1: Letoni-Kazakistan (18:00)

Gjeorgji-Andorrë (18:00)

Grupi 4: Armeni-Gjibraltar (18:00)

Maqedoni-Lihtenshtajn (20:45)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP