La Liga Kroos tregon se cila është sfida më e madhe për Real Madridin

Nuk është një moment i bukur për Real Madrid, që po koleksionon rezultate negative, përfshi edhe humbjen kundër Alaves në kampionat, me një gol të pësuar në minutën e fundit, të shtunën në mbrëmje, shkruan Telesport.

Gjithsesi, pavarësisht se gjërat nuk po shkojnë në mënyrën e duhur ka nga ata që ruajnë besimin. Në këtë rast nuk ka qenë kapiteni, si në ditët e kaluara, po me siguri që fjalët e tij kanë peshë.

Bëhet fjalë për mesfushorin gjerman Toni Kroos, numri 8 i “Los Clancos” që ka dhënë një mesazh të qartë nëpërmjet rrjeteve sociale.

 

“Dy javë me rezultate zhgënjyese, ndeshje dhe mungesë fati. Meritojmë më shumë, sepse nuk po luajmë aq keq, por për momentin kjo është ajo që kemi. Mos të harrojmë se kemi kaluar momente të tilla edhe gjatë tre viteve të fundit… Do të jetë një sfidë e madhe të ngrihemi sërish. Rroftë Madridi!!!” – ky ka qenë mesazhi në “Twitter” i 29-vjeçarit.

Ndeshja e ardhshme në kampionat do të jetë kundër Barcelonës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP