Barcelona “harron” të fitojë në La Liga, vetëm barazim me Valencian

Valencia arriti t’i rezistonte “arsenalit” sulmues të Barcelonës duke marrë një barazim ndaj pretendentëve për titullin kampion në La Liga. 90 minutëshi në stadiumin “Mestaja” u mbyll në shifrat 1-1.

Skuadra katalanase u shokua pas një nisjeje të keqe të ndeshjes kur gara i dha avantazhin vendasve që në minutën e 2 në zhvillimet e një goditjeje këndi, transmeton TCH.

Por pa shkuar ekipet në pushim, argjentinasi Lionel Mesi arriti të rikthente baraspeshën me një gol nga tentativa prej 20 metrash.

Në fraksionin e dytë shifrat nuk ndryshuan më. Me këtë pikë, Barcelona mban vendin e dytë në La Liga.

Kjo është ndeshja e katërt pa fitore për “katalanasit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP