Skandali pas triumfit, Khabib provokon një sherr masiv, goditet edhe McGregor (VIDEO)

Khabib Nurmagomedov ka mposhtur Conor McGregor në UFC 229 duke ruajtur titullin kampion të peshës së lehtë, por ai ka bërë një gabim të madh pasi arbitri Herb Dean i dha fund ndeshjes.

Luftëtari rus nuk arriti të kontrollonte emocionet duke dalë nga kafazi dhe duke sulmuar një prej trajnerëve të McGregor, Dillon Denis, transmeton Telesport.

Një sherr masiv shpërthen në rreshtin e parë, dhe disa prej shokëve të Khabib kanë sulmuar McGregor brenda oktagonit, duke e goditur disa herë.

Një skandal që do t’i kushtojë shumë rusit. Ai nuk mund ta merrte brezin e artë brenda kafazit pasi presidenti Dana White nuk donte të provokonte një tjetër sherr.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP