Maqedoni, shtatë emigrantë nga Afganistani janë gjetur në një automjet

Gjatë mëngjesit të sotëm patrulla e vendkalimit kufitar “Bogorodica” në fshatin Predjec kanë ndaluar një veturë të tipit “Suzuki Svift” me targa të Velesit, drejtuar nga R.M. (47) nga Gjevgjelia, njofton Ministria e Punëve të Brendshme.

Gjatë kontrollimit të veturës rojtarët e kufirit kanë gjetur shtatë shtetas afganë të moshës 18 deri më 38 vjeç. Migrantët dhe shoferi i veturës janë në paraburgim për procedurën e mëtutjeshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP