Emri i Dua Lipës në listën e personazheve më të fuqishme të BBC

Dua Lipa po vazhdon të korrë suksese të mëdha në botën e muzikës.

Andaj, këngëtarja shqiptare është zgjedhur si një prej emrave më të fuqishëm në muzikë nga BBC, shkruan lajmi.netSe për suksesin e madh të saj është vlerësuar lart nga media më e madhe ndërkombëtare ishte Dua ajo e cila i ka njoftuar fansat nëpërmjet publikimit të një fotografie në Instagram, pranë të cilës i ka shkruar edhe disa fjalë.

”Nder kaq i madh të jem pjesë e listës së emrave më të fuqishëm përkrah kaq femrave të talentuara në muzikë. Ju faleminderit për mirënjohjen”, ka shkruar ajo pranë postimit.

BBC, këngëtaren kosovare e përshkruan si person i cilo reflekton vlera feministe, ka etikë të fortë të punës dhe ndikim të madh në vajzat e reja.

Dua këtë mirënjohje nga BBC e ka edhe për shkak të dëgjueshmërisë së madhe në Spotify.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP