Shkup, ja si duket “loja” që nxënësit i hedhin shokët e tyre nga dritarja (VIDEO)

Në rrjetin social Tuiter, platforma “Vidi Vaka” (Shiko kështu), ka publikuar një video ku thotë se “kështu duket “loja” që nxënësit në shkollat e Shkupit i hedhin nga dritarja shokët e tyre”, njofton Portalb.mk.

Sipas komenteve nëpër rrjetet sociale, “lojëra” të ngjashme ka edhe në shkolla tjera.

Ndryshe, në stacionin policor Aerodrom dje një 50 vjeçar ka denoncuar se më 28 shtator në shkollën fillore “Gjorgji Pullevski” në Aerodrom është ushtruar dhunë. Siç njoftoi MPB, është denoncuar se në periudhën prej orës 10 e 30 deri në orën 11:00, gjatë kohës së pushimit, katër nxënës të shkollës e kanë kapur për këmbë dhe duar një nxënëse të klasës dhe e kanë hedhur në tokë nga dritarja e hapur.

Vajza ka marrë lëndime trupore dhe MPB njoftoi se po merren masa për zbardhje të plotë të rastit dhe gjithashtu shtojnë se janë ftuar në bisedë drejtori i shkollës, psikologu, prindërit e fëmijëve dhe shërbimet sociale.

Aerodrom, është hedhur nga dritarja një nxënëse nga nxënësit tjerë të klasës

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP