Erdoğan takon presidentin Trump

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, para fjalimit të tij në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (OKB) ka zhvilluar një takim me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, raporton Anadolu Agency (AA).

Presidenti Erdoğan dhe presidenti Trump u takuan në kuadër të margjinave të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Shefi i komunikimit të Presidencës së Turqisë, Fahrettin Altun, në llogrinë e tij në Twitter është shprehur se të dy liderët kanë realizuar një bisedë të shkurtër dhe të sinqertë jashtë sallës së Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

Fahrettin Altun

@fahrettinaltun

Cumhurbaşkanımız Sayın @RT_Erdogan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na hitapları öncesinde ABD Başkanı Donald Trump ile kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

754 people are talking about this

Pas shtrëngimit të duarve, presidenti Erdoğan, i cili shoqërohej nga bashkëshortja e tij Emine Erdoğan, si dhe presidenti Trump i cili shoqërohej nga bashkëshortja e tij Melania Trump, biseduan për një kohë të shkurtër.

Pas kësaj bisede, presidenti Erdoğan kaloi në sallë, ku iu adresua Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP