Aksident në Kërçovë, një i person ndërroi jetë rrugës për në spital

Në rrugën rajonale Kërçovë-Manastir, një veturë e tipit “Jugo” me targa të Kërçovës, e drejtuar nga K.P. (54) nga fshati Koznicë, dhe një veturë e tipit “Lada Niva” me targa të Ohrit e drejtuar nga V.P. (69) nga fshati Drugovo, dje rreth orës 15.15 në afërsi të fashtit Vidrani kanë pësuar aksident, shkruan Portalb.mk.

Pas aksidentit, K.P. me automjetin e Ndihmës së Shpejtë nga Qendra Mjekësore e Kërçovës është bërë gati për t’u dërguar në Qendrën Klinike të Shkupit, por për shkak të gjendjes së rëndë, ndërroi jetë në Qendrën Mjekësore të Gostivarit. Ndërkaq, bashkëudhëtarja e veturës “Lada” R.P. (68) nga fshati Drugovë në Qendrën Spitalore të Kërçovës i janë konstatuar lëndime të lehta trupore. Nga SPB-Oher njoftojnë se në vendin e ngjarjes është kryer ekspertizë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP