Perez kujton “çmendurinë” e Zidane

Florentino Perez ka kujtuar kohën ku Real Madridi bleu Zinedine Zidanen.

Ai tha që rrezikoi duke i ofruar 100 milionë euro për Zidanen, por ai ia ktheu Realit 300 milionë, përcjellë “Lajmi.net”.

“Me blerjen e Zidanit rrezikova afro 100 milionë euro, por ndërkohë ishte ai që na shpëtoi dhe na ringriti financat, duke na sjellë 300 milionë fitime (shiti dhjetëra miliona fanella brenda pak kohësh). Përveçse la gjurmë në fushë, Zidan u shndërrua në një mit edhe në pankinë dhe ashtu si Ronaldo, ne i detyrohemi shumë”, deklaroi Perez.

“Zizu është pjesë e shtëpisë sonë. Më vjen keq vetëm që ka një grup tifozësh që ende më urrejnë, më përndjekin”.

“Nuk ka ditë që nuk më ngjyrosin me bojë shtëpinë, por akoma më keq, varrin e bashkëshortes sime, ndonëse unë do të vazhdoj të punoj për tifozët dhe Realin”, shtoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP