Qoftere me mish peshku

Një recetë e thjeshtë dhe e shijshme. Një gatim i ushqyeshëm për të gjithë familjen.

Përbërësit:

– 1 kg peshk (bakalaro),
– 1 tufë perimesh për supë,
– 1 qepë,
– kripë,
– piper,
– spec të ëmbël,
– 4 vezë,
– 2 thelpinj hudhre,
– vaj për fërgim.

Përgatitja:

1. Perimet për supë zieni në ujë të njelmët. Kur të zbuten, shtoni peshkun e pastruar dhe zieni derisa peshku të zbutet.

2. Kullojeni ujin, mishin ndajeni nga halat dhe bashkë me perimet pritni imët. Shtoni qepën dhe hudhrën të grira imët, piperin specin e kuq dhe vezët dhe qitni kripë.

3. Përzieni mirë dhe formoni qofteret, pastaj piqni në skarë ose fërgoni në vaj të nxehtë.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP