Është djegur një pjesë e klubit “Stacioni 26”

Është djegur salla dhe një pjesë e  hollit në klubin e natës “Stacioni 26” në rrugën “Jordan Mijalkov” në Shkup.

Komandanti i Brigadës për mbrojtje kundër zjarreve të Qytetit të Shkupit, Zvonko Tomeski deklaroi për MIA-n se zjarri ka shpërthyer pasdite, ndërsa intervenimi ka përfunduar.

“Në shuarjen e zjarrit kanë intervenuar dhjetë zjarrfikës me katër automjete të zjarrfikësve”, deklaroi Tomeski.

Tani për tani nuk dihen arsyet për zjarrin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP