Në mesnatë përfundon paraqitja e të sëmurëve dhe personave invalidë për të votuar

Në Komisionin Komunal Zgjedhor (KKZ) – Shtip deri sot pasdite janë paraqitur 15 të sëmurë  dhe persona invalidë të cilët do të votojnë në shtëpitë e tyre, një ditë para Referendumit 2018.

Kryetarja e KKZ-së – Shtip, Senka Andreeva tha se hapësirat e KKZ-së sonte do të jenë të hapura deri në mesnatë kur edhe përfundon afati për paraqitje. Ajo shtoi se nuk janë përfundimtare numrat e personave të paraqitur, ndërsa të hënën do të dihet edhe numri zyrtar i personave të sëmurë dhe  personave invalidë të cilët do të votojnë  më 29 shtator, transmeton MIA.

“Gjatë ditës pritet që të arrijë edhe materiali i besueshëm zgjedhor, ndërsa 48 orë para referendumit do të marrim edhe materialin e besueshëm zgjedhor. Përfunduan edhe trajnimet për anëtarët e këshillave zgjedhore”, tha Andreeva.

Ajo theksoi se Shtipi ka gjithsej 77 vendvotime, të cilat në ditën e Referendumit do të hapen në orën 7:00 ndërsa do të mbyllen në orën 19:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP