Filloi stina e vjeshtës

Në hemisferën veriore të planetit Tokë, sot në orën 4:29 të mëngjesit ka nisur dita e parë e stinës së vjeshtës. Në të njëjtën kohë në hemisferën jugore të Tokës do të fillojë pranvera.

Në fillim të vjeshtës, Dielli në Shkup lindi në orën 6 e 20 minuta, ndërsa do të perëndojë në orën 18 e 32 minuta. Dita zgjat 12 orë e 12 minuta.

Vjeshta do të zgjatë deri më 21 dhjetor në orën 11 e 44 minuta, kur edhe fillon dimri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP