Kryemadhi: Paratë nga droga shkojnë ose te Rama ose te ndërkombëtarët

Monika Kryemadhi, kryetarja e partisë së tretë sipas madhësisë në Shqipëri – Lëvizja Socialiste për Integrim në emisionin “Open” me gazetaren Eni Vasili, bëri një deklaratë të fortë, duke thënë se paratë e kanabisit që, sipas saj, u mboll në të gjithë Shqipërinë, i ka marrë ose kryeministri Edi Rama ose ndërkombëtarët që heshtën.

“Lazarati u shkatërrua dhe shumë mirë u bë që u shkatërrua, por u bë gjithë Shqipëria si Lazarati. Gjithë kjo para’ e kanabisit, ku shkoi? Sepse varfëria është rritur, nuk shkoi te qytetarët. Pra, ose i ka marrë Edi Rama ose ndërkombëtarët që nuk folën për këtë situatë”, deklaroi Kryemadhi.
Në të njëjtin emision ajo dërgoi akuza edhe në adresë të  shefit të shtetit Ilir Meta, i cili është edhe bashkëshorti i saj, duke thënë se po të kishte 92 deputetë do ta shkarkonte presidentin me motivacionin e dhënies së fuqisë së kokës së krimit, Edi Ramës.

One thought on “Kryemadhi: Paratë nga droga shkojnë ose te Rama ose te ndërkombëtarët

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP