Për dashamirët e muzikës xhaz, Eda Zari në Tetovë (VIDEO)

Në kuadër të edicionit të tretë të festivalit “Jazzfest Tetova”, në Tetovë sonte po performon ikona e muzikës xhaz, Eda Zari, njofton Portalb.mk.

Në Pallatin e Kulturës së Tetovës, Eda Zari po performon me grupin e saj në përbërje të: Rhani Krija, Gert Kapo, Vladimir Gica, Christian Kappe dhe Visar Kuçi.

Për dashamirët e muzikë së Edas, Portalb sjell një pjesë të koncertit të saj.

LEXO: “Jazz Festival” vazhdon traditën, në Tetovë sjellë ikonat e xhazit (FOTO)

Krahas Eda Zarit, festivali “Jazzfest Tetova” më 29 shtator do të sjellë ikonën tjetër Rona Nishliun quartet e kurse më 25 tetor Toni Kitanovski dhe Ritmos Negros, trio me muzikantë nga Peru, Spanja dhe Bullgaria.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP