Ndëshkimi i Ronaldos, shpërthen mesfushori i Juves: Nuk jemi femra, këtu luajmë futboll

Mesfushori gjerman i Juventusit, Emre Can, ka mbetur i habitur me kartonin e kuq të Cristiano Ronaldos, në sfidën e mbrëmshme ndaj Valencias.

Ish-futbollisti i Liverpoolit, shprehet se kjo është një lojë burrash, dhe nuk luajnë femra në fushë, transmeton Lajmi.net.“Ai rast ishte për karton të kuq? Argumenti ishte se e kishte kapur nga flokët. Nuk jemi femra, ne po luajmë futboll këtu. Nëse ai rast është karton i kuq, atëherë mund të përjashtohemi nga fusha e lojës për çdo rast. 100% ai nuk është i kuq”.

“Dua të saktësoj se komentet e mia nuk kanë asnjë qëllim të denigrojnë figurën e femrës, apo barazinë në futboll në përgjithësi. Të gjithë ata që më njohin, e dinë respektin tim për femrat.” – deklaroi Emre Can.

One thought on “Ndëshkimi i Ronaldos, shpërthen mesfushori i Juves: Nuk jemi femra, këtu luajmë futboll

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP