Përse miqtë aristokratë të Harry-t nuk e kanë qejf Meghanin!

Përpara disa ditësh, shtypi rozë u mbush me lajmin se Meghan Markle nuk di më se kujt t`i besojë nga shoqëria e saj, dhe paska hequr dorë nga disa miq të vjetër. Daily Beast tregon së fundi se edhe disa shokëve të Harry-t, nga shtresat e aristokracisë nuk i pëlqen shumë ideja që ish aktorja amerikane të bëhet pjesë e grupit elitar të miqve të princit, shkruan Bordo.al. 

 

Arsyeja, duket, duhet kërkuar sa tek bindjet politike të Meghanit, aq edhe tek fakti që ajo ka ndikuar në ndryshimin e disa zakoneve të princit, përfshirë këtu lënien e duhanit dhe heqjen dorë nga pjesëmarrja në disa evente të caktuara si dalja tradicionale për gjah.

Meghani, për këta shokë të Harry-t, është shumë liberale dhe kjo atyre nuk i pëlqen, ndërsa rezulton edhe mbrojtëse e të drejtave të kafshëve, prandaj dhe i shoqi tani e refuzon gjahun.

One thought on “Përse miqtë aristokratë të Harry-t nuk e kanë qejf Meghanin!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP