Greg Rama flet për të atin: “Ia dërgova ftesën e ekspozitës të parit por nuk erdhi”

Djali i kryeministrit Edi Rama, Greg ka hapur ekspozitën e tij të parë personale me titull “Fidem” në Galerinë Fab, duke ecur kështu në gjurmët e babait të tij. Ndonëse ekspozita është çelur tashmë duket se Edi Rama nuk ka shkuar ende ta shohë, ndonëse siç tregoi Greg në një intervistë dhënë për emisionin “7 pa 5″ në Vizion +, ftesën ia ka çuar të parit, përcjell Bordo.al.

“Ftesa e parë që kam çuar ka qenë babit. Ishte një ftesë në “WhatsApp”. Nuk e çova me zarf sepse e kisha me padurim që ta coja me zarfe. Ai nuk pati mundësi të vinte se kishte një angazhim politik, por siç e thamë unë besoj se ai do vije. Do ishte akoma më mirë po të ishte që në hapje…”-tregoi Greg.

Ai shtoi më tej se ai nuk është konsultuar me babin sepse kishte një dëshirë për t’ja bërë surprizë ekspozitën, jo vetëm atij, por kujtdo, duke thënë që besimi nuk i mungoi ndaj e mori përsipër këtë risk dhe nuk u konsultua me asnjë njeri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP