Festivali “Jazzfest Tetova”, të premten arti i Eda Zarit shfaqet në Tetovë (VIDEO)

Në kuadër të edicionit të tretë të festivalit të muzikës xhaz “Jazzfest Tetova”, në Tetovë do të vijë ikona e muzikës xhaz, Eda Zari, njofton Portalb.mk.

Më 21 tetor, e premte, duke filluar nga ora 20:00, në Pallatin e Kulturës së Tetovës, Eda Zari do të performojë me grupin e saj në përbërje të: Rhani Krija, Gert Kapo, Vladimir Gica, Christian Kappe dhe Visar Kuçi.

LEXO: “Jazz Festival” vazhdon traditën, në Tetovë sjellë ikonat e xhazit (FOTO)

Krahas Eda Zarit, festivali “Jazzfest Tetova” më 29 shtator do të sjellë ikonën tjetër Rona Nishliun quartet e kurse më 25 tetor Toni Kitanovski dhe Ritmos Negros, trio me muzikantë nga Peru, Spanja dhe Bullgaria.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP