Këtë fundjavë regjim i posaçëm komunikacioni në Shkup

Për shkak mbajtjes së një tubimi publik gjatë fundjavës në Shkup do të vendoset regjim i posaçëm trafiku në rrugën “Cirili dhe Metodi”. Siç informuan nga MPB-ja, të shtunën prej orës 13:30 në drejtim të rrugës “Cirili dhe Metodi” para zyrës së Bashkimit Evropian do të vendoset skenë me ç’rast komunikacioni do të riorientohet nëpër bulevardin “Koço Racin” dhe rrugët “11 Tetori”, “Dame Gruev” si dhe rrugë të tjera anësore.

Të dielën, në kohën prej orës 12:30, për shkak të mbajtjes së një tubimi, komunikacioni do të riorientohet, gjegjësisht ndalesë për komunikacion do të ketë në drejtim të udhëkryqit në bulevardin “Koço Racin” me rrugën “Cirili dhe Metodi” (ish Mito Haxhi Vasilev-Jasmin) deri te udhëkryqi në këtë rrugë me bulevardin “Shën Klimenti i Ohrit”. Sipas nevojës, komunikacioni do të riorientohet edhe në drejtim të bulevardit “Aradhët partizane”, “Kërste Misirko”, “Kuzman Josifovski-Pitu” dhe “Boris Trajkovski”.

Policia apelon deri te të gjithë qytetarët pjesëmarrës në komunikacion të respektohen urdhëruat të cilat do t’i japin nëpunësit policorë me uniforma dhe t’i respektojnë rregullat dhe dispozitat e komunikacionit, si dhe rregulloren e komunikacionit për regjimin e ndryshuar të komunikacionit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP