Erdogan: Rritja e dollarit dëshmi e një atentati ekonomik

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se lëkundja e fundit ekonomike në Turqi tregon se asnjë shtet në botë nuk është i sigurtë politikisht dhe ekonomikisht, raporton Anadolu Agency (AA).

“Rritja e e menjëhershme e dollarit në 7 lira në muajin gusht, është dëshmi e një atentati ekonomik”, është shprehur presidneti Erdoğan.

Presidenti turk Erdoğan gjithashtu shtoi se Turqia së shpejti do ta tejkalojë këtë lëkundje, por nuk do t’i harrojë as oportunistët, as sakrifikuesit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP