“Skënderbeu – simbol i qëndresës së pamposhtur” të shtunën në Shkup (FOTO)

Manifestimi kulturor  “Skënderbeu – simbol i qëndresës së pamposhtur” do të mbahet të shtunën në hapësirat e Çifte Hamamit në Çarshi të Shkupit, njofton Portalb.mk.

Do të nis në ora 14:00 me promovimin e veprave “Problemi shqiptar në RP (S) të Maqedonisë 1944-1974”, me autor Qerim Lita. Për të do të flasin profesorët: Sadik Mehmeti, Halim Purelku dhe Nuridin Ahmeti.

Në ora 18:00 do të mbahet orë letrare dhe ekspozitë e titulluar “Ne jemi arbër”.

Manifestimin do ta begatojë shoqata kulturore artistike “Shqiponja” dhe tingujt e kitarës të Driton Sulejmanit dhe të violinës së Mentor Sulejmanit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP