Toptha Raffaelo

Do t’i përgatitni lehtë, por edhe do t’i hani shpejt.

Përbërësit:

– 300 g djathë kremoz,
– 50 g mjaltë,
– 2 lugë qumësht pluhur,
– 2 lugë vaj kokosi,
– 120 g miell kokosi,
– 30 lajthi të pjekura.

Përgatitja:

Djathin, mjaltin, vajin e kokosit, qumështin pluhur dhe 100 g miell kokosi bashkoni në një enë.

Më së miri është që t’i bashkoni me duar, sepse përbërësit do të homogjenizohen plotësisht dhe do të keni përbërjen nga e cila lehtë do të bëhen topthat.

Pastaj me lugë të vogël ndahen pjesë – pjesë, brenda çdo pjese qitni nga një lajthi dhe formoni topthin.

Rrotulloni në pjesën e mbetur të miellit të kokosit, transmeton Telegrafi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP