Busquets një nga më të paguarit te Barça me kontratën e re!

Barcelona dhe mesfushori Sergio Busquets janë shumë pranë arritjes së një marrëveshje për rinovimin e kontratës.

Sipas mediave spanjolle, palët duket se kanë gjetur akordin dhe shumë shpejt mesfushori do të hedhë firmën në kontraten e re, ndërkohë që ende nuk dihet se për sa vite ai do të firmosë, transmeton Super Sport.al.

Sa i përket pjesës së pagës, mediat iberike bëjnë me dije se me kontratën e re, Busquets do të bëhet një nga lojtarët më të paguar te katalanasit, duke përfituar pagë të njëjtë me atë të sulmuesit Luis Suarez.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP