Speca të kuq të mbushur me djathë dhe erëza

Mbushni edhe ju specat në mënyrën më pak të zakonshme dhe kënaquni me shijen e lehtë të gjellës së preferuar…

Përbërësit:

– speca gogozhare (të trashë),
– djathë feta,
– domate,
– spec djegës,
– rozmarinë,
– rigon,
– djathë të grirë në rende,
– vaj ulliri,
– ajkë për zierje.

Përgatitja:

Në djathin feta të shtypur shtoni domaten e prerë imët, specin djegës, rigonin dhe rozmarinën.

Qitni sipër një sasi të vogël ajkë për zierje dhe të gjitha ngrohni pak në furrë shporeti.

Mbushni specat e pastruar, qitni djathin e grirë me disa pika vaj ulliri.

Në furrën e nxehur piqni specat në 200 gradë celsius 10-15 minuta, ndërkaq para se të përfundojë pjekja mbuloni me kapakët (me pjesët e sipërme të prera) specat që edhe ato paksa të piqen.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP