Rritet numri i viktimave nga shembja e urës në Gjenova të Italisë

Mediat italiane kanë raportuar se tre trupa janë gjetur pas shembjes së urës në Gjenova të Italisë, duke rritur numrin e viktimave në 41. Autoritetet deklaruan se viktimat u gjetën brenda një veture të shkatërruar nën urë, pas shkatërrimit.

Ata ishin tre anëtarë të familjes, duke përfshirë një fëmijë, që po udhëtonin me veturë për pushime, në mesin e 30 veturave, kur ura u shemb. Dy persona të tjerë ende janë të zhdukur derisa kërkim-shpëtimi po vazhdon, transmeton REL.

Presidenti italian Sergio Mattarella ka organizuar funeralin e 18 viktimave nën patronatin e shtetit. Mattarella dhe kryeministri Italian Giuseppe Conte, po udhëheqin homazhet në një ceremoni në qytet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP