Messi tani si kapiten nis mbrojtjen e titullit

Ndonëse pa Cristiano Ronaldon, që u transferua në Serinë A te Juventusi, Primera Division është ende një nga kampionatet më interesante dhe më të ndjekura në botë, përcjell Koha.net. 

La Liga startoi dje, ku u regjistrua surpriza e parë, me Levanten që befasoi andaluzianët e Betisit, duke i mposhtur në shtëpi me rezultatin e thellë 0-3.

Sot në mbrëmje është radha e kampionëve në fuqi, Barcelonës, që të luanë ndeshjen e parë zyrtare të sezonit të ri, teksa në “Camp Nou” do të presin Alavesin, në një sfidë që do të startojë në orën 22:15.

Me Iniestën e larguar drejt Japonisë, është pikërisht ylli argjentinas, Lionel Messi, kapiteni më i ri i katalanëve, që kanë bërë një merkato interesante, me synimin për të mbrojtur titullin kampion, të cilin e fituan bindshëm në sezonin që lamë pas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP