Xhenova, vijon evakuimi i banorëve që kishin shtëpitë poshtë urës

Vazhdojnë evakuimet e banorëve që kishin shtëpinë poshtë urës “Morandi”.

Ata regjistrohen tek qendrat e posaçme dhe pastaj shoqërohen nga zjarrfikëset për të marrë sendet personale dhe për të lënë përgjithmonë shtëpinë, transmeton Top Channel. 

Në krahun tjetër të urës së rrëzuar, ekipet e shpëtimit vazhdojnë të gërmojnë pa ndërprerje në vendngjarje.

Në qendrën e ofruar nga komuna, prindërit e Marius Djerrit kanë vendosur që t’i japin lamtumirën e fundit në një ceremoni shtetërore që do të mbahet të shtunën për viktimat e tragjedisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP