Në moshën 76-vjeçare, ndahet nga jeta këngëtarja – Aretha Franklin (VIDEO)

Aretha Franklin, e njohur si “Mbretëresha e Soul”, ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare në shtëpinë e saj në Detroit.

Ajo ishte gruaja e parë që u fut në “Bulevardin e Famës” në Rock&Roll.

Këngëtarja legjendare u diagnostikua me kancer në vitin 2010 dhe njoftoi një vit më parë se po tërhiqej nga bota e muzikës.

E njohur për hitet si “Respect” and “Think”, ajo ka pasur një karrierë të suksesshme. Ajo dha performancën e saj të fundi në nëntor në një gala në Nju Jork.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP