Zidane po pret të zë vendin e Mourinhos tek Unitedi

Zinedine Zidane raportohet se ka refuzuar disa oferta pasi po pret që të zë vendin e Jose Mourinhos si trajner i ardhshëm i Manchester Unitedit.

Ish-trajneri i Realit u largua nga Bernabeu në muajin maj pasi fitoi tre herë rresht Ligën e Kampoionëve, transmeton Koha.net.

“L’Equipe” shkruan se 46-vjeçari synon të kalojë në Premier Ligë, përkatësisht te skuadra nga Old Trafford.

Unitedi shpërbleu Mourinhon me kontratë të re që e mban në Angli deri më 2020, por një sezon i dobët vitin e shkuar dhe përsëritja eventuale e tij sivjet mund të shpijë në largim të portugezit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP