“Jazz Festival” vazhdon traditën, në Tetovë sjellë ikonat e xhazit (FOTO)

“Jazz Festival” në muajin shtator dhe tetor do të realizojë edicionin e tretë të tij, i cili do të bëjë që për tretë natë, në sallën e Pallatit të Kulturës të jehojnë tinguj të muzikës xhaz, njofton Portalb.mk. Pjesë e festivalit do të jenë edhe ikonat shqiptare, Eda Zari dhe Rona Nishliu.

Nata e parë e “Jazz Festival” është më 21 shtator dhe në të do të paraqiten Eda Zari me grupin e saj si: Rhani Krija, Gert Kapo, Vladimir Gica, Christian Kappe dhe Visar Kuçi.

Nata e dytë do të mbahet më 29 shtator ku do të marrin pjesë Rona Nishliu quartet.

Nata e tretë dhe e fundit do të mbahet më 25 tetor me pjesëmarrës si Toni Kitanovski dhe Ritmos Negros, trio me muzikantë nga Peru, Spanja dhe Bullgaria.

Që të tria mbrëmjet do të mbahen në Pallatin e Kulturës me fillim prej ora 20:00.

Festivali është i mbështetur nga Ministria e Kulturës dhe Pallati i Kulturës në Tetovë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP