Vezë omëletë nga furra, mëngjesi që do kërkoni gjithnjë

Një mëngjes i shpejtë e me kalori është veprimi i parë për nisjen e ditës, por variacionet janë gjithnjë të shumta. Omëleta është një ndër to.  Ne po ju sjellim idenë se si të bëni omëletë pak më ndryshe me qumësht, e cila do të kënaqë tërë familjen tuaj, shkruan Bordo.al.

Receta:

Në një enë hidhni 6 vezë, 300 ml qumësht dhe një lugë të vogël kripë për t’i përzier sëbashku.

Kur të përftoni masë të njëtrajtshme, hidheni në një enë të lyer me vaj ose gjalp më parë. lëreni të piqet për 30 minuta në furrë të ngrohur në 200 gradë më parë.

Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP