Për shkak të festivalit “Sunny Hill”, linja 4 punon deri në orën 02:00

Festivali “Sanny Hill”, në skenën e së cilit sonte do të ngjitet ylli shqiptar i muzikës me prejardhje nga Prishtina, Dua Lipa, ka bërë që të zgjatet orari i transportit publik të Linjës 4.

Lajmin e ka bërë me dije kryetari i Pishtinës, Shpend Ahmeti, njofton Koha.net.

“Për shkak të festivalit Sunny Hill, transporti publik në linjën 4 zgjatet deri në ora 02:00 pas mesnate deri të dielën!”, ka shkruar Ahmeti.

Transporti privat drejt parkut nacional të Gërmisë sonte është i ndaluar për shkak të koncertit. Linja 4 përshkon qytetin e Prishtinës nga Bregu i Diellit deri në Gërmi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP