Takim Ahmeti- Thaçi: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO, interes edhe i Kosovës

Sot në Prishtinë ka qëndruar lideri i BDI-së Ali Ahmeti i cili është pritur në takim nga presidenti kosovar Hashim Thaçi ndërkohë që këtë takim e bën të ditur vet presidenti duke thënë se bashkë kanë diskutuar mbi interesin strategjik dhe dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, përcjell Infoshqip. 

“Sapo zhvillova një takim të shkëlqyer me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmetin. Ne biseduam për integrimin sa më të shpejtë të Maqedonisë në NATO, të cilin e shohim si interes strategjik, si dhe për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ishte konkludim i përbashkët, se ky proces duhet të përmbyllet me njohje reciproke dhe me anëtarësim të Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare”, është shprehur kështu presidenti Thaçi pas takimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP