Erdoğan bisedë telefonike me Putin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun rus, Vladimir Putin, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas informacioneve nga burimet presidenciale, presidenti Erdoğan në bisedën telefonike gjatë vizitës së tij në Bayburt, me Putin kanë shkëmbyer mendime rreth çështjeve bilaterale dhe rajonale.

Në bisedën telefonike, Erdoğan dhe Putin shprehën kënaqësinë për trendin pozitiv të marrëdhënieve ekonomike dhe tregtare dhe bashkëpunimin që vazhdon në sferat e industrisë së mbrojtjes dhe energjisë mes Turqisë dhe Rusisë. Gjithashtu trajtuan zhvillimet e fundit rreth Sirisë dhe procesit të Astana-s.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP