Akuzohet se ndikoi në ndarjen e granteve, ministri Shapuriq: Do të ngriti padi penale

Opozitarja maqedonase VMRO-DPMNE-ja dhe disa media, ministrin pa portofol Zoran Shapuriq e kanë akuzuar se ka ndikuar në ndarjen e granteve nga Ministria e Mbrojtjes. Për të dytën herë kjo u demantua nga Shapuriq dhe paralajmëroi se do të ngrit padi penale për shpifje, njofton Portalb.mk.

“Me vetëdije deklaroj se nuk kam asnjë lidhje me ndarjen e grantit nga Ministria e Mbrojtjes për shoqatën qytetare Multikultura në Tetovë. Deklaroj edhe njëherë se nuk jam themelues i saj, e as anëtar, e aq më pak pjesë e organeve udhëheqëse të kësaj organizate joqeveritare”, thuhet në reagimin e Shapuriq.

Meqë sipas Shapuriq ky është demanti i dytë, kurse gazetarët dhe VMRO-DPMNE-ja kanë vazhduar të shpërndajnë lajme të rreme, paralajmëroi se do të ngrit padi penale për shpifje.

“Për këto arsye jam i detyruar që drejtësinë ta kërkoj nga institucionet kompetente, dhe për këtë e informoj opinionin se ditëve në vijim do të ngrit padi penale në gjykatë”, thuhet ndër të tjerash në reagimin e Shapuriqit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP