Komuna e Sarajit me përparime, por ende larg që të jetë transparente

Në uebfaqen e Komunës së Sarajit ka publikuar të dhënat e përgjegjësit për marrëdhënie me publikun, buxhetin e realizuar, organogramin, dhe përbërjen e komisionit të këshillit komunal, njofton Portalb.mk.

Megjithëse me përparime në fushën e tranparencës komunale, Saraji vazhdon të jetë ndër më jotransparentja për shkak se i mungojnë të dhënat për shpenzimet komunale, të kryetarit të komunës, Blerim Bexheti dhe të udhëheqësve të sektorëve komunale.

Komuna e Sarajit nuk ka publikuar as të dhënat e këshilltarëve komunal – emrat mbiemrat, numër kontakti dhe e-mail adresat.

Megjithatë, këto ishin premtimet që kryetari i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti i dha në emisionin “Debat përnime në Saraj”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL