Puka përfshihet nga flakët, rrezikohen dy fshatra

Një zjarr i madh, i rënë në pyjet e Pukës, rrezikon dy fshatra.

Paraprakisht mësohet se zjarr ka përfshirë pyjet e fshatit Dush, në Pukë, por erërat e forta po përhapin flakët edhe në pyjet e fshatit Qerret, transmeton Albeu.

Në vendngjarje kanë shkuar zjarrfikëset, të cilët po mundohen të lokalizojnë vatrën e zjarrit dhe ta vënë atë nën kontroll.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP