Veseli ripërsërit: S’ka ndarje

Edhe të enjten kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, u mor me sport.

Pas vizitës që të mërkurën i bëri stadiumit të Prishtinës “Fadil Vokrri”, erdhi tek ai olimpik i Mitrovicës “Adem Jashari”.

E pos xhiros që bëri nëpër stadium dhe pa nga afër nevojat që ka kjo arenë sportive, Veseli bashkë me dy ministrat e qeverisë Haradinaj, Bedri Hamzën e Financave dhe Kujtim Gashin e Sportit, zhvilloi edhe lojë, njofton Klan Kosova.

Pavarësisht kësaj, këtu vend zuri edhe politika, dhe çështja më aktuale – faza finale e dialogut Kosovës Serbi.

Veseli ka thënë se ndarje nuk do të ketë. Madje sipas tij kjo as nuk do të jetë temë diskutimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP