Reprezentuesi belg Arbër Qerimi është hendbollisti i ri i Metalurgut

Reprezentuesi belg Arbër Qerimi është anëtari i ri i klubit hendbollistik të Maqedonisë, Metalurg.

Ai vjen nga ekipi francez Seson dhe është 28 vjeçar, ndërsa luan në pozicionin bek i mesëm, transmeton MIA.

Qerimi arriti sot dhe menjëherë udhëtoi për Mavrovë ku iu bashkangjit ekipit të Metalurgut në përgatitjet për sezonin e ri. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL