BMW 3 do të ndalojë së prodhuari më 2020

Seria 3 BMW GT filloi në vitin 2013 dhe rifilloi më 2016 Versioni i tanishëm i BMW 3 Series GT do të ndalojë së prodhuari më 2020, dhe sipas informacioneve jozyrtare, ky model nuk do të marrë trashëgimtarin e vet, njofton TV 21.

Sipas BMW Blog, kjo makinë e serisë 3 me pesë dyer, e prezantuar si një kompromis midis limo klasik dhe karavan, po tërheq më pak konsumatorë, duke i dhënë prioritet automjeteve të kalimit në SUV.

I njëjti burim thotë se në gjeneratën e ardhshme BMW do të bashkojë pothuajse të tanishëm serinë 3 GT dhe serisë 4 Gran Coupe në një makinë.

Seria 3 BMW GT filloi në vitin 2013 dhe rifilloi më 2016. Në atë kohë, prodhuesi gjerman njoftoi se ky model shitet më së miri në Kinë, Gjermani dhe SHBA.

Sidoqoftë, tregu për makinat e reja ka pësuar ndryshime të ndjeshme në ndërkohë, kështu që tani ata janë më të dominuar nga crossover sesa në kohën kur BMW ka dizajnuar serinë 3 GT.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP