Omer Kaleshi dhe Lençe Zdravkin janë fitues të çmimit shtetëror “Nënë Tereza”

Omer Kaleshi dhe Lençe Zdravkin janë fituesit e sivjetmë të çmimit shtetëror “Nënë Tereza”, kumtoi Ministria e Kulturës, njofton Portalb.mk.

Ky çmim, fituesve u ndahet për realizimet e jashtëzakonshme në interes të shtetit në fushën e humanitetit dhe solidaritetit njerëzor dhe për nxitjen, avancimin e kumtimit mes vete dhe zhvillimit të bashkëpunimit, si ndër popujt, ashtu edhe mes përfaqësuesve të komuniteteve, kulturave dhe feve të ndryshme.

Fituesit, çmimin solemnisht do ta marrin më 26.08.2018 në ora 12, në Kuvendin e Maqedonisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP