Lëndohet rëndë një shkupjan, me veturë e ka goditur një kamion të parkuar

Dje në orën 22:40 në udhëkryqin e rrugës rajonale Shkup – Hec “Kozjak” dhe rrugës “1” fshati Batincë, një veturë e tipit “Tojota Jaris” me targa të Shkupit, e drejtuar nga N.N. (22) nga Shkupi e ka goditur një automjet transportues të tipit “MAN” me targa të Shkupit, i cili ka qenë i parkuar nga M.O. (49) nga Shkupi, informon policia, njofton Portalb.mk.

Pas fatkeqësisë, N.N., me automjetin e Ndihmës së Shpejtë, është dërguar për mjekim në shtëpinë shëndetësore private “Axhibadem Sistina” ku i janë konstatuar lëndime të rënda trupore dhe është mbajtur për mjekim të mëtutjeshëm.

Ekipi i SPB Shkup, ka bërë ekspertizë në vendin e ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP