VMRO-DPMNE: Radmilla Shekerinska do të japë përgjegjësi për keqpërdorim të detyrës zyrtare

VMRO-DPMNE-ja opozitare nëpërmjet një kumtese thotë se zv/kryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska do të japë përgjegjësi për nenin 353 të Kodit Penal për keqpërdorim të detyrës zyrtare për shkak të siç thonë ata, furnizimeve kriminale, tenderëve të dyshuar dhe ndarjen e granteve për të afërmit e partisë, njofton Portalb.mk.

“Radmilla Shekerinska, ashtu sikur i gjithë pushteti, përpiqet ta anashkalojë të vërtetën dhe sa më shumë të gjënjejë me qëllim që ta manipulojë opinionin për shkak të marrëveshjes kapitulluese me Republikën e Greqisë nga i cili shohin shpëtim nga drejtësia”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Paraprakisht, Shekerinska në një intervistë në TV Kanal 5 ka deklaruar se 90% nga koha e takimeve të liderëve është harxhuar në kërkesën e VMRO-DPMNE-së për amnisti. Ajo sqaroi se kërkesa nuk ka qenë që e njëjta të bëhet nëpërmjet aktit të amnistisë, por të ndryshohet neni 353 nga Kodi Penal, i cili e definon keqpërdorimin e detyrës zyrtare, ndërkaq më pas edhe një përpjekje e vogël që të bëhet edhe nëpërmjet ndryshimit të ligjit për financim të partive politike.

Shekerinska: 90 për qind e kohës në takimet e liderëve harxhohet në kërkesën për amnisti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP