“Crazy love” në regji të Izer Aliut shfaqet në festivalin Doku Fest

Filmi “Crazy love” në regji të Izer Aliut më 10 gusht, me fillim prej ora 20:00 do të shfaqet në festivalin Doku Fest që mbahet në Prizren të Kosovës, njofton Portalb.mk.

“Crazy love” apo në shqip “Dashuri e çmendur” është një luftë e personazhit Galen për t’i ikur konformitetit të jetës së përditshme, dhe si i tillë, ai nga fqinjët cilësohet si i çmendur. Lufta e tij ashpërsohet edhe më shumë, në momentin kur vendos të largohet nga fshati për të shkuar në qytet.

Mesazhet e filmit do të përcillen me aktorët: Refet Abazi, Ema Andrea dhe Emiliano Abedini.

Filmi ka qenë pjesë edhe e festivalit të shkurtër në Norvegji “Korfilm festivalen”.

Për të marrë më shumë informata në lidhje me filmat e tjerë që do të shfaqen në Doku Fest: KËTU.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP