Ish kryetari Jakimovski gjatë daljes nga gjykata u tha gazetarëve: Hajt bajuni atje (VIDEO)

Policia Financiare ka ngritur padi penale ndaj ish kryetarit të komunës së Karposhit, Stevçe Jakimovski dhe ndaj 4 nëpunësve të tjerë të kësaj komune në periudhën 2012-2013. Ata akuzohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare gjatë dhënies së tre tenderëve, njofton TV 21. Dje Policia financiare bastisi shtëpinë dhe banesën e Jakimovskit, ndërsa ai  ndalua për bisedë informative në polici, nga ku sot u dërgua në Gjykatën themelore Shkupi 1, së bashku me 4 të dyshuarit e tjerë. Para hyrjes në gjykatë Jakimovski ofendoi mediat.

“ Hajt Bajuni atje. Shkoni në … të nënës “, tha Stevçe Jakimovski i akuzuar

Pas daljes nga gjykata i shoqëruar nga avokati i tij, Viktor Cvetkovski para mediave u deklarua se ndjehet i pafajshëm, ndërsa për sjelljen e tij ndaj gazetarëve nuk kërkoi falje.

“Ndaj personave të caktuar nuk kam plan që të kërkoj falje.”

Dëmi rreth 1 milion euro, padi penale për ish kryetarin e Karposhit, Jakimovski, së bashku me 4 bashkëpunëtorë

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP